Shipping included*
Exclusions
Additional shipping fees may apply in rare circumstances for deliveries outside standard service areas. In most cases, this only potentially affects shipments to the Northwest Territories and Yukon, as well as certain heavy or oversized items.
Gamber-Johnson Cradle - Docking - Tablet PC - Charging Capability (7170-0524)
Business volume discounts
Technical guidance
Preparation & staging
QC · ON · AB · BC
Product Features
- ET50
- ET55
Connectivity Technology: Docking
Charging Capability: Yes
Device Supported: Tablet PC
Height: 9" (228.60 mm)
Width: 10" (254 mm)
Depth: 3.35" (85.09 mm)
Weight (Approximate): 952.5 g
Compatibility: Zebra Tablet PCs:
- With the Gamber-Johnson Cradle, charge or synchronize data at the same time
- The docking connectivity allows the user to charge their device easily
- The cradle has charging capability in it adding convenience
[custom-specifications]
| Specifications | |
| Manufacturer | Gamber-Johnson, LLC |
| Manufacturer Part Number | 7170-0524 |
| Manufacturer Website Address | http://www.gamberjohnson.com |
| Brand Name | Gamber-Johnson |
| Product Name | Cradle |
| Product Type | Cradle |
| Technical Information | |
| Connectivity Technology | Docking |
| Charging Capability | Yes |
| Device Supported | Tablet PC |
| Physical Characteristics | |
| Height | 9" (228.60 mm) |
| Width | 10" (254 mm) |
| Depth | 3.35" (85.09 mm) |
| Weight (Approximate) | 952.5 g |
| Miscellaneous | |
| Compatibility | Zebra Tablet PCs:
|
[/custom-specifications]