B2B Pricing
Business volume discounts
IT Experts
Technical guidance
IT Configuration
Preparation & staging
Canada Stock
QC · ON · AB · BC
Product Features
Description
[custom-highlights][/custom-highlights]
Manufacturer-Brochure
Product Color: Black
Mounting Pattern: 75 x 75
Height: 0.87" (22 mm)
Width: 4.25" (108 mm)
Depth: 7.01" (178 mm)
Weight (Approximate): 1.54 lb (700 g)
[custom-specifications]
| Specifications | |
| Manufacturer | Gamber-Johnson, LLC |
| Manufacturer Part Number | 7160-1040 |
| Manufacturer Website Address | http://www.gamberjohnson.com |
| Brand Name | Gamber-Johnson |
| Product Name | VESA 75mm Extension Plate |
| Product Type | Mounting Extension |
| Physical Characteristics | |
| Product Color | Black |
| Mounting Pattern | 75 x 75 |
| Height | 0.87" (22 mm) |
| Width | 4.25" (108 mm) |
| Depth | 7.01" (178 mm) |
| Weight (Approximate) | 1.54 lb (700 g) |
[/custom-specifications]
[custom-user-manual]
Available Documentation:
Manufacturer-Brochure
[/custom-user-manual]
Gamber-Johnson Mounting Extension - Black - 75 x 75 (7160-1040)
MSRP:
$67.01
$67.01
$46.99
Save:
$20.02 (29.88%)
Out of stock