Shipping included*
Exclusions
Additional shipping fees may apply in rare circumstances for deliveries outside standard service areas. In most cases, this only potentially affects shipments to the Northwest Territories and Yukon, as well as certain heavy or oversized items.
Gamber-Johnson QADJ-UPPER-L Vehicle Mount - Black - Black (QADJ-UPPER-L)
SKU:
QADJ-UPPER-L
UPC:
725163918831
MSRP:
$287.20
$287.20
$201.99
Save:
$85.21 (29.67%)
Warranty Information:
Covered by Manufacturer
Condition:
New
Width:
8.89
(cm)
Height:
23.50
(cm)
Depth:
30.48
(cm)
B2B Pricing
Business volume discounts
IT Experts
Technical guidance
IT Configuration
Preparation & staging
Canada Stock
QC · ON · AB · BC
Product Features
Description
[custom-highlights][/custom-highlights]
Color Family: Black
Product Color: Black
Height: 9.25" (234.95 mm)
Width: 3.50" (88.90 mm)
Depth: 12" (304.80 mm)
Weight (Approximate): 4.10 lb (1859.73 g)
[custom-specifications]
| Specifications | |
| Manufacturer | Gamber-Johnson, LLC |
| Manufacturer Part Number | QADJ-UPPER-L |
| Manufacturer Website Address | http://www.gamberjohnson.com |
| Brand Name | Gamber-Johnson |
| Product Model | QADJ-UPPER-L |
| Product Name | QADJ-UPPER-L Quick-Adjustable Upper Pole |
| Product Type | Vehicle Mount |
| Physical Characteristics | |
| Color Family | Black |
| Product Color | Black |
| Height | 9.25" (234.95 mm) |
| Width | 3.50" (88.90 mm) |
| Depth | 12" (304.80 mm) |
| Weight (Approximate) | 4.10 lb (1859.73 g) |
[/custom-specifications]
[custom-options]
| Product | Gamber-Johnson Vehicle Mount - Black - Black |
| SKU | DS-LOWER9 |
| Sale Price | $78.95 |
| Product | Gamber-Johnson Vehicle Mount - Black - Black |
| SKU | DS-LOWER-13 |
| Sale Price | $79.95 |
[/custom-options]
Gamber-Johnson QADJ-UPPER-L Vehicle Mount - Black - Black (QADJ-UPPER-L)
MSRP:
$287.20
$287.20
$201.99
Save:
$85.21 (29.67%)
Out of stock