Gamber-Johnson Samsung Galaxy Tab Active2 Lite Cradle - Docking - Tablet PC - Charging Capability (7160-1002-00)
SKU:
7160-1002-00
UPC:
041898987936
MSRP:
$88.89
$88.89
$65.99
Save:
$22.90 (25.76%)
Warranty Information:
Covered by Manufacturer
Condition:
New
Width:
23.55
(cm)
Height:
14.43
(cm)
Depth:
4.83
(cm)
B2B Pricing
Business volume discounts
IT Experts
Technical guidance
IT Configuration
Preparation & staging
Canada Stock
QC · ON · AB · BC
Product Features
Description
[custom-highlights][/custom-highlights]
Connectivity Technology: Docking
Charging Capability: Yes
Device Supported: Tablet PC
Height: 5.68" (144.27 mm)
Width: 9.27" (235.46 mm)
Depth: 1.90" (48.26 mm)
Weight (Approximate): 208.7 g
Compatibility:
Samsung Galaxy Tab Active2 Rugged Tablet PC
- Synchronize data conveniently with your computer via Gamber-Johnson Cradle
- With docking connectivity solution, get an increased number of ports and interfaces
[custom-specifications]
| Specifications | |
| Manufacturer | Gamber-Johnson, LLC |
| Manufacturer Part Number | 7160-1002-00 |
| Manufacturer Website Address | http://www.gamberjohnson.com |
| Brand Name | Gamber-Johnson |
| Product Name | Samsung Galaxy Tab Active2 Lite Cradle |
| Product Type | Cradle |
| Technical Information | |
| Connectivity Technology | Docking |
| Charging Capability | Yes |
| Device Supported | Tablet PC |
| Physical Characteristics | |
| Height | 5.68" (144.27 mm) |
| Width | 9.27" (235.46 mm) |
| Depth | 1.90" (48.26 mm) |
| Weight (Approximate) | 208.7 g |
| Miscellaneous | |
| Compatibility | Samsung Galaxy Tab Active2 Rugged Tablet PC |
[/custom-specifications]
Gamber-Johnson Samsung Galaxy Tab Active2 Lite Cradle - Docking - Tablet PC - Charging Capability (7160-1002-00)
MSRP:
$88.89
$88.89
$65.99
Save:
$22.90 (25.76%)
Out of stock