B2B Pricing
Business volume discounts
IT Experts
Technical guidance
IT Configuration
Preparation & staging
Canada Stock
QC · ON · AB · BC
Product Features
Description
[custom-highlights][/custom-highlights]
- 2011-12 Durango/Grand Cherokee Base
- Mounting Hardware
- DS-STEP Off-set Universal Mounting Step
Durability: Corrosion Resistant
Color Family: Black
Product Color: Black
Product Material: Steel
Width: 5.87" (149.10 mm)
Depth: 18.85" (478.79 mm)
Length: 9.22" (234.19 mm)
Weight (Approximate): 9.11 lb (4132.23 g)
Package Contents:
[custom-specifications]
| Specifications | |
| Manufacturer | Gamber-Johnson, LLC |
| Manufacturer Part Number | 7160-0323 |
| Manufacturer Website Address | http://www.gamberjohnson.com |
| Brand Name | Gamber-Johnson |
| Product Name | 2011-12 Durango/Grand Cherokee Base |
| Product Type | Vehicle Mount |
| Product Information | |
| Durability | Corrosion Resistant |
| Physical Characteristics | |
| Color Family | Black |
| Product Color | Black |
| Product Material | Steel |
| Width | 5.87" (149.10 mm) |
| Depth | 18.85" (478.79 mm) |
| Length | 9.22" (234.19 mm) |
| Weight (Approximate) | 9.11 lb (4132.23 g) |
| Miscellaneous | |
| Package Contents |
|
[/custom-specifications]
[custom-options]
| Product | Gamber-Johnson Vehicle Mount - Black - Black |
| SKU | DS-STEP |
| Sale Price | $91.95 |
| Product | Gamber-Johnson Vehicle Mount - Black - Black |
| SKU | DS-LOWER9 |
| Sale Price | $78.95 |
| Product | Gamber-Johnson QADJ-UPPER-M Vehicle Mount - Black - Black |
| SKU | QADJ-UPPER-M |
| Sale Price | $123.95 |
| Product | Gamber-Johnson Vehicle Mount - Black - Steel |
| SKU | 7160-0230 |
| Sale Price | $93.95 |
[/custom-options]
Gamber-Johnson Vehicle Mount - Black - Steel (7160-0323)
MSRP:
$302.86
$302.86
$193.99
Save:
$108.87 (35.95%)
Out of stock