Shipping included*
Exclusions
Additional shipping fees may apply in rare circumstances for deliveries outside standard service areas. In most cases, this only potentially affects shipments to the Northwest Territories and Yukon, as well as certain heavy or oversized items.
Getac Cradle - Docking - Tablet PC - Synchronizing Capability - 2 x USB (5433GA750R03)
Business volume discounts
Technical guidance
Preparation & staging
QC · ON · AB · BC
Product Features
Connectivity Technology: Docking
Synchronizing Capability: Yes
Device Supported: Tablet PC
Features: Key Locking
Total Number of USB Ports: 2
Input Voltage: 19 V DC
Height: 2.91" (73.90 mm)
Width: 8.54" (216.90 mm)
Depth: 10.15" (257.80 mm)
Weight (Approximate): 1.49 lb (673.60 g)
Compatibility:
Getac ZX80 Tablet PC
- Synchronize data conveniently with your computer via Getac Cradle
- The docking connectivity allows the user to charge their device easily
- The synchronizing capability of the cradle helps in syncing information instantly
[custom-specifications]
| Specifications | |
| Manufacturer | Getac, Inc |
| Manufacturer Part Number | 5433GA750R03 |
| Manufacturer Website Address | http://www.getac.com |
| Brand Name | Getac |
| Product Name | Cradle |
| Product Type | Cradle |
| Technical Information | |
| Connectivity Technology | Docking |
| Synchronizing Capability | Yes |
| Device Supported | Tablet PC |
| Features | Key Locking |
| Interfaces/Ports | |
| Total Number of USB Ports | 2 |
| Power Description | |
| Input Voltage | 19 V DC |
| Physical Characteristics | |
| Height | 2.91" (73.90 mm) |
| Width | 8.54" (216.90 mm) |
| Depth | 10.15" (257.80 mm) |
| Weight (Approximate) | 1.49 lb (673.60 g) |
| Miscellaneous | |
| Compatibility | Getac ZX80 Tablet PC |
[/custom-specifications]