B2B Pricing
Business volume discounts
IT Experts
Technical guidance
IT Configuration
Preparation & staging
Canada Stock
QC · ON · AB · BC
Product Features
Description
[custom-highlights][/custom-highlights]
Manufacturer-Brochure
Device Supported: Network Camera
Maximum Load Capacity: 6.61 lb (3000 g)
Product Color: Black
Product Material: Steel
Height: 7.64" (194.06 mm)
Width: 4.33" (109.98 mm)
Length: 1.97" (50.04 mm)
Weight (Approximate): 8.32 oz (235.87 g)
Compatibility: Hikvision iDS-2CD6810F/C IP Camera
Limited Warranty: 3 Year
[custom-specifications]
| Specifications | |
| Manufacturer | Hikvision |
| Manufacturer Part Number | WM6810 |
| Manufacturer Website Address | http://www.hikvision.com |
| Brand Name | Hikvision |
| Product Model | WM6810 |
| Product Name | Wall Mount |
| Product Type | Wall Mount |
| Product Information | |
| Device Supported | Network Camera |
| Maximum Load Capacity | 6.61 lb (3000 g) |
| Physical Characteristics | |
| Product Color | Black |
| Product Material | Steel |
| Height | 7.64" (194.06 mm) |
| Width | 4.33" (109.98 mm) |
| Length | 1.97" (50.04 mm) |
| Weight (Approximate) | 8.32 oz (235.87 g) |
| Miscellaneous | |
| Compatibility | Hikvision iDS-2CD6810F/C IP Camera |
| Warranty | |
| Limited Warranty | 3 Year |
[/custom-specifications]
[custom-user-manual]
Available Documentation:
Manufacturer-Brochure
[/custom-user-manual]
Hikvision Black Steel Wall Mount For Network Camera Compact VESA Compatible Support Cameras Capacity Load Lb G WM6810
MSRP:
$27.95
$27.97
$25.95
Save:
$2.00 (7.15%)
Out of stock