Hikvision Proximity And Fingerprint Door Access Reader With Serial Interface Compact Operating Range For Streamlined Installations DS-K1201MF
SKU:
DS-K1201MF
UPC:
842571111422
MSRP:
$213.95
$350.00
$196.95
Save:
$17.00 (4.86%)
Warranty Information:
Covered by Manufacturer
Condition:
New
Width:
4.39
(cm)
Height:
13.21
(cm)
Depth:
6.20
(cm)
B2B Pricing
Business volume discounts
IT Experts
Technical guidance
IT Configuration
Preparation & staging
Canada Stock
QC · ON · AB · BC
Product Features
Description
[custom-highlights][/custom-highlights]
Identification Method: Proximity,Fingerprint
Operating Range: 0.39" (10 mm)
Application/Usage: Door
Serial: Yes
Input Voltage: 12 V DC
Height: 5.20" (132.08 mm)
Width: 1.73" (43.94 mm)
Depth: 2.44" (61.98 mm)
- Get full control over access protection and ensure employees gain fast access with this biometric/card reader access device
- By using proximity technology this biometric/card reader access device provides robust and affordable security
- Suitable for controlling door security
[custom-specifications]
| Specifications | |
| Manufacturer | Hikvision |
| Manufacturer Part Number | DS-K1201MF |
| Manufacturer Website Address | http://www.hikvision.com |
| Brand Name | Hikvision |
| Product Series | DS-K1201 |
| Product Model | DS-K1201MF |
| Product Name | DS-K1201MF Biometric/Card Reader Access Device |
| Product Type | Biometric/Card Reader Access Device |
| Technical Information | |
| Identification Method | Proximity,Fingerprint |
| Operating Range | 0.39" (10 mm) |
| Application/Usage | Door |
| Interfaces/Ports | |
| Serial | Yes |
| Power Description | |
| Input Voltage | 12 V DC |
| Physical Characteristics | |
| Height | 5.20" (132.08 mm) |
| Width | 1.73" (43.94 mm) |
| Depth | 2.44" (61.98 mm) |
[/custom-specifications]
Hikvision Proximity And Fingerprint Door Access Reader With Serial Interface Compact Operating Range For Streamlined Installations DS-K1201MF
MSRP:
$213.95
$350.00
$196.95
Save:
$17.00 (4.86%)
Out of stock