Shipping included*
Exclusions
Additional shipping fees may apply in rare circumstances for deliveries outside standard service areas. In most cases, this only potentially affects shipments to the Northwest Territories and Yukon, as well as certain heavy or oversized items.
HP Radio Modem (5R8X8AA#ABA)
Business volume discounts
Technical guidance
Preparation & staging
QC · ON · AB · BC
Product Features
Cellular Generation: 4G
Cellular Network Supported: HSPA+,UMTS,WCDMA,DC-HSPA+
Color Family: Dual Color
Product Color: Black,Green
Height: 90.55 mil (2.30 mm)
Width: 1.18" (30 mm)
Depth: 1.65" (42 mm)
Weight (Approximate): 0.22 oz (6.20 g)
Features: LTE Advance,LTE
[custom-specifications]
| Specifications | |
| Manufacturer | HP Inc. |
| Manufacturer Part Number | 5R8X8AA#ABA |
| Manufacturer Website Address | http://www.hp.com |
| Brand Name | HP |
| Product Name | Radio Modem |
| Product Type | Radio Modem |
| Network & Communication | |
| Cellular Generation | 4G |
| Cellular Network Supported | HSPA+,UMTS,WCDMA,DC-HSPA+ |
| Physical Characteristics | |
| Color Family | Dual Color |
| Product Color | Black,Green |
| Height | 90.55 mil (2.30 mm) |
| Width | 1.18" (30 mm) |
| Depth | 1.65" (42 mm) |
| Weight (Approximate) | 0.22 oz (6.20 g) |
| Miscellaneous | |
| Features | LTE Advance,LTE |
[/custom-specifications]
[custom-user-manual]
Available Documentation:
Additional-pdf2
Additional-pdf1
[/custom-user-manual]