HP Rechargeable Active Pen G3 - Bluetooth - 70.87 mil (1.80 mm) - Active - Replaceable Stylus Tip - Gray - Notebook Device Supported (6SG43AA)
SKU:
6SG43AA
UPC:
193808819384
MSRP:
$175.00
$175.00
$157.99
Save:
$17.01 (9.72%)
Warranty Information:
1 Year
Condition:
New
Width:
1.23
(cm)
Height:
1.23
(cm)
Depth:
1.23
(cm)
B2B Pricing
Business volume discounts
IT Experts
Technical guidance
IT Configuration
Preparation & staging
Canada Stock
QC · ON · AB · BC
Product Features
Description
[custom-highlights][/custom-highlights]
- EliteBook x360 1030 G3/G4
- EliteBook x360 1040 G5/G6
- Elite x2 1013 G3
- Elite x2 G4
- ZBook Studio x360 G5
Device Supported: Notebook
Replaceable Stylus Tip: Yes
Stylus Point Size: 70.87 mil (1.80 mm)
Stylus Type: Active
Bluetooth: Yes
Product Color: Gray
Length: 5.83" (148 mm)
Diameter: 0.40" (10.20 mm)
Weight (Approximate): 0.53 oz (15 g)
Compatibility:
HP Notebooks:
Country of Origin: China
Limited Warranty: 1 Year
- Offers a perceptibly smoother glide over your screen than your finger, thus speeding user-device interaction
- An extremely helpful accessory designed to improve notebook operation
- Active pen - An extraordinary stylus that permits natural handwriting
[custom-specifications]
| Specifications | |
| Manufacturer | HP Inc. |
| Manufacturer Part Number | 6SG43AA |
| Manufacturer Website Address | http://www.hp.com |
| Brand Name | HP |
| Product Name | Rechargeable Active Pen G3 |
| Product Type | Stylus |
| Technical Information | |
| Device Supported | Notebook |
| Replaceable Stylus Tip | Yes |
| Stylus Point Size | 70.87 mil (1.80 mm) |
| Stylus Type | Active |
| Bluetooth | Yes |
| Physical Characteristics | |
| Product Color | Gray |
| Length | 5.83" (148 mm) |
| Diameter | 0.40" (10.20 mm) |
| Weight (Approximate) | 0.53 oz (15 g) |
| Miscellaneous | |
| Compatibility | HP Notebooks:
|
| Country of Origin | China |
| Warranty | |
| Limited Warranty | 1 Year |
[/custom-specifications]
HP Rechargeable Active Pen G3 - Bluetooth - 70.87 mil (1.80 mm) - Active - Replaceable Stylus Tip - Gray - Notebook Device Supported (6SG43AA)
MSRP:
$175.00
$175.00
$157.99
Save:
$17.01 (9.72%)
Out of stock