Shipping included*
Exclusions
Additional shipping fees may apply in rare circumstances for deliveries outside standard service areas. In most cases, this only potentially affects shipments to the Northwest Territories and Yukon, as well as certain heavy or oversized items.
HP Renew Business Carrying Case for 14" to 14.1" Notebook - Black - Plastic, 210D Polyester, 600D Polyester Body - Trolley Strap - (3E5F9A6)
Business volume discounts
Technical guidance
Preparation & staging
QC · ON · AB · BC
Product Features
Carrying Options: Trolley Strap
Minimum Screen Size Supported: 14"
Maximum Screen Size Supported: 14.1"
Closure Type: Zipper
Product Color: Black
Product Material: Plastic,210D Polyester,600D Polyester
Weight (Approximate): 490 g
Application/Usage: Notebook,Accessories,Smartphone
Limited Warranty: 1 Year
- An excellent choice for your notebook
- The carrying case for easy travel
- Fits most of the gadgets with up to a 14.1" display
[custom-specifications]
| Specifications | |
| Manufacturer | HP Inc. |
| Manufacturer Part Number | 3E5F9A6 |
| Manufacturer Website Address | http://www.hp.com |
| Brand Name | HP |
| Product Line | Renew Business |
| Product Name | Renew Business 14.1-inch Laptop Bag (3E5F9A6) |
| Package Type | Bulk |
| Product Type | Carrying Case |
| Product Information | |
| Carrying Options | Trolley Strap |
| Minimum Screen Size Supported | 14" |
| Maximum Screen Size Supported | 14.1" |
| Closure Type | Zipper |
| Physical Characteristics | |
| Product Color | Black |
| Product Material | Plastic,210D Polyester,600D Polyester |
| Weight (Approximate) | 490 g |
| Miscellaneous | |
| Application/Usage | Notebook,Accessories,Smartphone |
| Warranty | |
| Limited Warranty | 1 Year |
[/custom-specifications]
[custom-user-manual]
Available Documentation:
Manufacturer-Brochure
[/custom-user-manual]