Intellinet 19" Cable Management Panel, 1U, 4 short plastic rings, Black - Cable Management Panel - Jet Black - 1U Rack Height x 19" - (711050)
SKU:
711050
UPC:
766623711050
MSRP:
$20.71
$20.95
$17.95
Save:
$2.76 (13.17%)
Warranty Information:
3 Year
Condition:
New
Width:
48.30
(cm)
Height:
4.45
(cm)
Depth:
6.20
(cm)
B2B Pricing
Business volume discounts
IT Experts
Technical guidance
IT Configuration
Preparation & staging
Canada Stock
QC · ON · AB · BC
Product Features
Description
[custom-highlights][/custom-highlights]
Additional-pdf1
Cable Manager Type: Cable Management Panel
Color Family: Black
Product Color: Jet Black
Product Material: Steel,Plastic
Rack Height: 1U
Rack Width: 19" (482.60 mm)
Panel Width: 19"
Height: 1.8" (44.50 mm)
Width: 19" (483 mm)
Depth: 2.4" (62 mm)
Limited Warranty: 3 Year
- Fits 19" cabinet
- Keeps cables neat and orderly
- 4 short plastic rings
- Three-Year Warranty
[custom-specifications]
| Specifications | |
| Manufacturer | IC INTRACOM |
| Manufacturer Part Number | 711050 |
| Manufacturer Website Address | http://www.icintracom.com |
| Brand Name | Intellinet |
| Product Name | 19" Cable Management Panel, 1U, 4 short plastic rings, Black |
| Product Type | Cable Routing |
| Product Information | |
| Cable Manager Type | Cable Management Panel |
| Physical Characteristics | |
| Color Family | Black |
| Product Color | Jet Black |
| Product Material | Steel,Plastic |
| Rack Height | 1U |
| Rack Width | 19" (482.60 mm) |
| Panel Width | 19" |
| Height | 1.8" (44.50 mm) |
| Width | 19" (483 mm) |
| Depth | 2.4" (62 mm) |
| Warranty | |
| Limited Warranty | 3 Year |
[/custom-specifications]
[custom-user-manual]
Available Documentation:
Additional-pdf1
[/custom-user-manual]
Intellinet 19" Cable Management Panel, 1U, 4 short plastic rings, Black - Cable Management Panel - Jet Black - 1U Rack Height x 19" - (711050)
MSRP:
$20.71
$20.95
$17.95
Save:
$2.76 (13.17%)
Available & Ready to Ship