Kantech MIFARE Plus EV1 2K Keyfob - 1.18" (30 mm) x 1.77" (45 mm) Length - Black - Acrylonitrile Butadiene Styrene (ABS) (MFP-2KKEY)
SKU:
MFP-2KKEY
MSRP:
$16.63
$16.63
$11.99
Save:
$4.64 (27.90%)
Warranty Information:
Covered by Manufacturer
Condition:
New
Width:
1.23
(cm)
Height:
1.23
(cm)
Depth:
1.23
(cm)
B2B Pricing
Business volume discounts
IT Experts
Technical guidance
IT Configuration
Preparation & staging
Canada Stock
QC · ON · AB · BC
Product Features
Description
[custom-highlights][/custom-highlights]
Smart Card/Tag Width: 1.18" (30 mm)
Smart Card/Tag Length: 1.77" (45 mm)
Smart Card/Tag Thickness: 86.61 mil (2.20 mm)
Media Weight: 0.01 lb
Operating Frequency: 13.56 MHz
Product Color: Black
Product Material: Acrylonitrile Butadiene Styrene (ABS)
[custom-specifications]
| Specifications | |
| Manufacturer | Johnson Controls |
| Manufacturer Part Number | MFP-2KKEY |
| Manufacturer Website Address | http://www.johnsoncontrols.com |
| Brand Name | Kantech |
| Product Line | MiFare |
| Product Model | MFP-2KKEY |
| Product Name | MIFARE Plus EV1 2K Keyfob |
| Product Type | RFID Key Fob |
| Product Information | |
| Smart Card/Tag Width | 1.18" (30 mm) |
| Smart Card/Tag Length | 1.77" (45 mm) |
| Smart Card/Tag Thickness | 86.61 mil (2.20 mm) |
| Media Weight | 0.01 lb |
| Operating Frequency | 13.56 MHz |
| Physical Characteristics | |
| Product Color | Black |
| Product Material | Acrylonitrile Butadiene Styrene (ABS) |
[/custom-specifications]
Kantech MIFARE Plus EV1 2K Keyfob - 1.18" (30 mm) x 1.77" (45 mm) Length - Black - Acrylonitrile Butadiene Styrene (ABS) (MFP-2KKEY)
MSRP:
$16.63
$16.63
$11.99
Save:
$4.64 (27.90%)
Out of stock