B2B Pricing
Business volume discounts
IT Experts
Technical guidance
IT Configuration
Preparation & staging
Canada Stock
QC · ON · AB · BC
Product Features
Description
[custom-highlights][/custom-highlights]
Manufacturer-Brochure
Storage Capacity: 128 GB
Features: Key Ring,Cap
Host Interface: USB 3.2 (Gen 1) Type A
Product Color: Matte Black
Height: 0.40" (10.20 mm)
Width: 0.83" (21 mm)
Length: 2.39" (60.70 mm)
Weight (Approximate): 0.300 oz (8.50 g)
Country of Origin: Taiwan
Limited Warranty: 5 Year
[custom-specifications]
| Specifications | |
| Manufacturer | Kingston Technology Company |
| Manufacturer Part Number | DTXON/128GB |
| Manufacturer Website Address | http://www.kingston.com |
| Brand Name | Kingston |
| Product Line | DataTraveler Exodia |
| Product Model | DTXON |
| Product Name | DataTraveler Exodia 128GB USB 3.2 (Gen 1) Type A Flash Drive |
| Product Type | Flash Drive |
| Technical Information | |
| Storage Capacity | 128 GB |
| Features | Key Ring,Cap |
| Interfaces/Ports | |
| Host Interface | USB 3.2 (Gen 1) Type A |
| Physical Characteristics | |
| Product Color | Matte Black |
| Height | 0.40" (10.20 mm) |
| Width | 0.83" (21 mm) |
| Length | 2.39" (60.70 mm) |
| Weight (Approximate) | 0.300 oz (8.50 g) |
| Miscellaneous | |
| Country of Origin | Taiwan |
| Warranty | |
| Limited Warranty | 5 Year |
[/custom-specifications]
[custom-user-manual]
Available Documentation:
Manufacturer-Brochure
[/custom-user-manual]
Kingston DataTraveler Exodia USB 3.2 Gen 1 Type A Flash Drive 128 GB Matte Black 128GB Year DTXON/128GB
MSRP:
$9.95
$10.41
$8.95
Save:
$1.00 (9.61%)
Out of stock