Lenovo Legion Carrying Case (Backpack) for 17" Notebook - Black - Water Resistant - Polyethylene Terephthalate (PET), Polyester Fabric (GX41C86982)
SKU:
GX41C86982
UPC:
195713403931
MSRP:
$87.99
$87.99
$81.99
Save:
$6.00 (6.82%)
Warranty Information:
Covered by Manufacturer
Condition:
New
Width:
31.00
(cm)
Height:
46.00
(cm)
Depth:
19.00
(cm)
B2B Pricing
Business volume discounts
IT Experts
Technical guidance
IT Configuration
Preparation & staging
Canada Stock
QC · ON · AB · BC
Product Features
Description
[custom-highlights][/custom-highlights]
Style: Backpack
Carrying Options: Shoulder Strap,Luggage Strap
Maximum Screen Size Supported: 17"
Laptop Compartment: Yes
Product Color: Black
Exterior Material: Polyethylene Terephthalate (PET),Polyester Fabric
Durability: Water Resistant
Height: 18.11" (460 mm)
Width: 12.20" (310 mm)
Depth: 7.48" (190 mm)
Application/Usage: Notebook,Keyboard,Gear,Gaming
- An excellent choice for your notebook
- The carrying case for easy travel
- Case is designed for a gadget with a 17" screen
[custom-specifications]
| Specifications | |
| Manufacturer | Lenovo Group Limited |
| Manufacturer Part Number | GX41C86982 |
| Manufacturer Website Address | http://www.lenovo.com |
| Brand Name | Lenovo |
| Product Line | Legion |
| Product Name | Legion Active Gaming Backpack |
| Product Type | Carrying Case |
| Product Information | |
| Style | Backpack |
| Carrying Options | Shoulder Strap,Luggage Strap |
| Maximum Screen Size Supported | 17" |
| Laptop Compartment | Yes |
| Physical Characteristics | |
| Product Color | Black |
| Exterior Material | Polyethylene Terephthalate (PET),Polyester Fabric |
| Durability | Water Resistant |
| Height | 18.11" (460 mm) |
| Width | 12.20" (310 mm) |
| Depth | 7.48" (190 mm) |
| Miscellaneous | |
| Application/Usage | Notebook,Keyboard,Gear,Gaming |
[/custom-specifications]
Lenovo Legion Carrying Case (Backpack) for 17" Notebook - Black - Water Resistant - Polyethylene Terephthalate (PET), Polyester Fabric (GX41C86982)
MSRP:
$87.99
$87.99
$81.99
Save:
$6.00 (6.82%)
Out of stock