Lenovo ThinkPad Presenter Mouse Wireless Optical With Touch And 1600 Dpi Precision Bluetooth/Radio Frequency Black Type GHz USB A 4Y50U45359
SKU:
4Y50U45359
UPC:
193386072614
MSRP:
$102.95
$114.44
$95.95
Save:
$7.00 (6.12%)
Warranty Information:
Covered by Manufacturer
Condition:
New
Width:
11.10
(cm)
Height:
1.40
(cm)
Depth:
5.70
(cm)
B2B Pricing
Business volume discounts
IT Experts
Technical guidance
IT Configuration
Preparation & staging
Canada Stock
QC · ON · AB · BC
Product Features
Description
[custom-highlights][/custom-highlights]
Pointing Device Connectivity Technology: Wireless
Pointing Device Wireless Technology: Bluetooth/Radio Frequency
Wireless Operating Frequency: 2.40 GHz
Movement Detection: Optical
Movement Resolution (dpi): 1600
Total Number of Buttons: 4
Scroller Type: Touch Scroll
Pointing Device Host Interface: USB Type A
Color Family: Black
Product Color: Black
Height: 0.55" (14 mm)
Width: 4.37" (111 mm)
Depth: 2.24" (57 mm)
Weight (Approximate): 2.29 oz (65 g)
Country of Origin: China
- Bluetooth/Radio Frequency wireless connectivity helps reduce the clutter of wires
- Optical LED for smoother movement and hassle-free performance
[custom-specifications]
| Specifications | |
| Manufacturer | Lenovo Group Limited |
| Manufacturer Part Number | 4Y50U45359 |
| Manufacturer Website Address | http://www.lenovo.com |
| Brand Name | Lenovo |
| Product Line | ThinkPad |
| Product Name | ThinkPad X1 Presenter Mouse |
| Product Type | Mouse/Presentation Pointer |
| Pointing Device | |
| Pointing Device Connectivity Technology | Wireless |
| Pointing Device Wireless Technology | Bluetooth/Radio Frequency |
| Wireless Operating Frequency | 2.40 GHz |
| Movement Detection | Optical |
| Movement Resolution (dpi) | 1600 |
| Total Number of Buttons | 4 |
| Scroller Type | Touch Scroll |
| Interfaces/Ports | |
| Pointing Device Host Interface | USB Type A |
| Physical Characteristics | |
| Color Family | Black |
| Product Color | Black |
| Height | 0.55" (14 mm) |
| Width | 4.37" (111 mm) |
| Depth | 2.24" (57 mm) |
| Weight (Approximate) | 2.29 oz (65 g) |
| Miscellaneous | |
| Country of Origin | China |
[/custom-specifications]
Lenovo ThinkPad Presenter Mouse Wireless Optical With Touch And 1600 Dpi Precision Bluetooth/Radio Frequency Black Type GHz USB A 4Y50U45359
MSRP:
$102.95
$114.44
$95.95
Save:
$7.00 (6.12%)
Out of stock