B2B Pricing
Business volume discounts
IT Experts
Technical guidance
IT Configuration
Preparation & staging
Canada Stock
QC · ON · AB · BC
Product Features
Description
[custom-highlights][/custom-highlights]
- Yoga Pen
- 1 x Common Warranty
- 1 x User Guide
Pressure Levels: 4096
Protocols: AES 1.0,AES 2.0,WGP
Battery Chemistry: Lithium Ion (Li-Ion)
Maximum Battery Run Time: 5520 Hour
Color Family: Gray
Product Color: Gray
Width: 0.38" (9.60 mm)
Depth: 39.37 mil (1 mm)
Length: 5.98" (152 mm)
Weight (Approximate): 0.48 oz (13.50 g)
Package Contents:
Limited Warranty: 1 Year
- Magnetic Attach
- Support Tilt Detection
- USB-C Charging
- Rechargeable Li-ion Battery
- LED Battery Indicator
[custom-specifications]
| Specifications | |
| Manufacturer | Lenovo Group Limited |
| Manufacturer Part Number | 4X81Q95846 |
| Manufacturer Website Address | http://www.lenovo.com |
| Brand Name | Lenovo |
| Product Line | Yoga |
| Product Name | Yoga Pen |
| Packaged Quantity | 1 |
| Package Type | Retail |
| Product Type | Stylus |
| Technical Information | |
| Pressure Levels | 4096 |
| Protocols | AES 1.0,AES 2.0,WGP |
| Battery Information | |
| Battery Chemistry | Lithium Ion (Li-Ion) |
| Maximum Battery Run Time | 5520 Hour |
| Physical Characteristics | |
| Color Family | Gray |
| Product Color | Gray |
| Width | 0.38" (9.60 mm) |
| Depth | 39.37 mil (1 mm) |
| Length | 5.98" (152 mm) |
| Weight (Approximate) | 0.48 oz (13.50 g) |
| Miscellaneous | |
| Package Contents |
|
| Warranty | |
| Limited Warranty | 1 Year |
[/custom-specifications]
Lenovo Yoga Pen - 1 - Gray (4X81Q95846)
MSRP:
$39.95
$39.95
$37.95
Save:
$2.00 (5.01%)
Out of stock