Shipping included*
Exclusions
Additional shipping fees may apply in rare circumstances for deliveries outside standard service areas. In most cases, this only potentially affects shipments to the Northwest Territories and Yukon, as well as certain heavy or oversized items.
Mayline 950 Laptop Caddy - Rectangle Top - Adjustable Height - 27" (685.80 mm) to 38" (965.20 mm) Adjustment - 15" (381 mm) Table Top (950ANT)
Business volume discounts
Technical guidance
Preparation & staging
QC · ON · AB · BC
Product Features
Table Top Length: 15" (381 mm)
Table Top Width: 29.5" (749.30 mm)
Height Adjustable: Yes
Minimum Height Adjustment: 27" (685.80 mm)
Maximum Height Adjustment: 38" (965.20 mm)
Table Top Shape: Rectangle
Number of Casters: 4
Caster Type: Locking Wheels
Frame Color/Finish: Powder Coated
Frame Material: Steel
Features: Split Top,Paper Stop,Mobility
Color Family: Black
Color/Finish: Charcoal Black
Assembly Required: Yes
Country of Origin: China
Limited Warranty: Lifetime
- Whether you're working, studying, or relaxing, the versatile laptop table adapts to your needs, offering a convenient workspace anywhere
- The versatile rectangular design fits seamlessly into both compact and spacious rooms
- Achieve optimal comfort with versatile height adjustments tailored to your every need
[custom-specifications]
| Specifications | |
| Manufacturer | Safco Products |
| Manufacturer Part Number | 950ANT |
| Manufacturer Website Address | http://www.safcoproducts.com |
| Brand Name | Mayline |
| Product Model | 950 |
| Product Name | 950 Laptop Caddy |
| Packaged Quantity | 1 Each |
| Product Type | Laptop Table |
| Product Information | |
| Table Top Length | 15" (381 mm) |
| Table Top Width | 29.5" (749.30 mm) |
| Height Adjustable | Yes |
| Minimum Height Adjustment | 27" (685.80 mm) |
| Maximum Height Adjustment | 38" (965.20 mm) |
| Table Top Shape | Rectangle |
| Number of Casters | 4 |
| Caster Type | Locking Wheels |
| Frame Color/Finish | Powder Coated |
| Frame Material | Steel |
| Features | Split Top,Paper Stop,Mobility |
| Physical Characteristics | |
| Color Family | Black |
| Color/Finish | Charcoal Black |
| Miscellaneous | |
| Assembly Required | Yes |
| Country of Origin | China |
| Warranty | |
| Limited Warranty | Lifetime |
[/custom-specifications]
[custom-user-manual]
Available Documentation:
Assembly-Instructions
[/custom-user-manual]