Shipping included*
Exclusions
Additional shipping fees may apply in rare circumstances for deliveries outside standard service areas. In most cases, this only potentially affects shipments to the Northwest Territories and Yukon, as well as certain heavy or oversized items.
Middle Atlantic Curved Door Plexi - Plexiglas - Black - 38U Rack Height - 69.47" (1764.54 mm) Height x 21.85" (554.99 mm) Width (PFD-38A)
Business volume discounts
Technical guidance
Preparation & staging
QC · ON · AB · BC
Product Features
Product Color: Black
Product Material: Plexiglas
Compatible Rack Height: 38U
Height: 69.47" (1764.54 mm)
Width: 21.85" (554.99 mm)
Compatibility: Middle Atlantic BGR Series Enclosures
Limited Warranty: Lifetime
[custom-specifications]
| Specifications | |
| Manufacturer | Legrand Group |
| Manufacturer Part Number | PFD-38A |
| Manufacturer Website Address | http://www.legrand.com |
| Brand Name | Middle Atlantic |
| Product Name | Curved Door Plexi |
| Product Type | Door Panel |
| Physical Characteristics | |
| Product Color | Black |
| Product Material | Plexiglas |
| Compatible Rack Height | 38U |
| Height | 69.47" (1764.54 mm) |
| Width | 21.85" (554.99 mm) |
| Miscellaneous | |
| Compatibility | Middle Atlantic BGR Series Enclosures |
| Warranty | |
| Limited Warranty | Lifetime |
[/custom-specifications]