Middle Atlantic FEB Flat Blanking Panel - Steel - Black - 6U Rack Height - 10.50" (266.70 mm) Height x 19" (482.60 mm) Width (FEB6)
SKU:
FEB6
UPC:
656747007446
MSRP:
$81.77
$81.77
$53.99
Save:
$27.78 (33.97%)
Warranty Information:
Lifetime
Condition:
New
Width:
48.26
(cm)
Height:
26.67
(cm)
Depth:
1.23
(cm)
B2B Pricing
Business volume discounts
IT Experts
Technical guidance
IT Configuration
Preparation & staging
Canada Stock
QC · ON · AB · BC
Product Features
Description
[custom-highlights][/custom-highlights]
Product Color: Black
Product Material: Steel
Compatible Rack Height: 6U
Height: 10.50" (266.70 mm)
Width: 19" (482.60 mm)
Compatibility: Middle Atlantic 19" Equipment Rack
Limited Warranty: Lifetime
[custom-specifications]
| Specifications | |
| Manufacturer | Legrand Group |
| Manufacturer Part Number | FEB6 |
| Manufacturer Website Address | http://www.legrand.com |
| Brand Name | Middle Atlantic |
| Product Series | FEB |
| Product Name | FEB Flat Blanking Panel |
| Product Type | Blanking Panel |
| Physical Characteristics | |
| Product Color | Black |
| Product Material | Steel |
| Compatible Rack Height | 6U |
| Height | 10.50" (266.70 mm) |
| Width | 19" (482.60 mm) |
| Miscellaneous | |
| Compatibility | Middle Atlantic 19" Equipment Rack |
| Warranty | |
| Limited Warranty | Lifetime |
[/custom-specifications]
Middle Atlantic FEB Flat Blanking Panel - Steel - Black - 6U Rack Height - 10.50" (266.70 mm) Height x 19" (482.60 mm) Width (FEB6)
MSRP:
$81.77
$81.77
$53.99
Save:
$27.78 (33.97%)
Out of stock