Middle Atlantic Rackrail, 12-24, 45 RU, R4 Series - 45U Rack Height - Rack-mountable - Black - Steel (R412-RR45)
SKU:
R412-RR45
UPC:
656747094651
MSRP:
$268.69
$268.69
$161.99
Save:
$106.70 (39.71%)
Warranty Information:
Covered by Manufacturer
Condition:
New
Width:
3.89
(cm)
Height:
1.23
(cm)
Depth:
1.71
(cm)
B2B Pricing
Business volume discounts
IT Experts
Technical guidance
IT Configuration
Preparation & staging
Canada Stock
QC · ON · AB · BC
Product Features
Description
[custom-highlights][/custom-highlights]
Form Factor: Rack-mountable
Color Family: Black
Product Color: Black
Product Material: Steel
Height: 78.75" (2000.25 mm)
Width: 1.53" (38.91 mm)
Depth: 0.68" (17.15 mm)
Rack Height: 45U
Environmentally Friendly: Yes
Environmental Certification: GREENGUARD
- Rack Rail offers practical and convenient storage and organization solutions that are adaptable to your space
- Comes in black color for an elegant and fashionable look
- Built with steel to offer great resistance to damage and deterioration
- Rack-mountable rack rail allows maximum space utilization with easy and convenient access to the equipment
[custom-specifications]
| Specifications | |
| Manufacturer | Legrand Group |
| Manufacturer Part Number | R412-RR45 |
| Manufacturer Website Address | http://www.legrand.com |
| Brand Name | Middle Atlantic |
| Product Series | R4 |
| Product Model | R412-RR45 |
| Product Name | Rackrail, 12-24, 45 RU, R4 Series |
| Product Type | Rack Rail |
| Physical Characteristics | |
| Form Factor | Rack-mountable |
| Color Family | Black |
| Product Color | Black |
| Product Material | Steel |
| Height | 78.75" (2000.25 mm) |
| Width | 1.53" (38.91 mm) |
| Depth | 0.68" (17.15 mm) |
| Rack Height | 45U |
| Miscellaneous | |
| Environmentally Friendly | Yes |
| Environmental Certification | GREENGUARD |
[/custom-specifications]
Middle Atlantic Rackrail, 12-24, 45 RU, R4 Series - 45U Rack Height - Rack-mountable - Black - Steel (R412-RR45)
MSRP:
$268.69
$268.69
$161.99
Save:
$106.70 (39.71%)
Out of stock