Shipping included*
Exclusions
Additional shipping fees may apply in rare circumstances for deliveries outside standard service areas. In most cases, this only potentially affects shipments to the Northwest Territories and Yukon, as well as certain heavy or oversized items.
Middle Atlantic Split Vented Rear Door, 45 RU WMRK Racks, W/Handle Knockout - Steel - Black - 45U Rack Height - 79.83" (2027.68 mm) x (CLVRD-WMRK-45LH)
Business volume discounts
Technical guidance
Preparation & staging
QC · ON · AB · BC
Product Features
Product Color: Black
Product Material: Steel
Compatible Rack Height: 45U
Height: 79.83" (2027.68 mm)
Width: 19.17" (486.92 mm)
Depth: 1.50" (38.10 mm)
Compatibility:
WMRK Series Racks
Environmentally Friendly: Yes
Environmental Certification: GREENGUARD
Environmental Compliance: Restriction of Hazardous Substances (RoHS)
[custom-specifications]
| Specifications | |
| Manufacturer | Legrand Group |
| Manufacturer Part Number | CLVRD-WMRK-45LH |
| Manufacturer Website Address | http://www.legrand.com |
| Brand Name | Middle Atlantic |
| Product Model | CLVRD-WMRK-45LH |
| Product Name | Split Vented Rear Door, 45 RU WMRK Racks, W/Handle Knockout |
| Product Type | Door Panel |
| Physical Characteristics | |
| Product Color | Black |
| Product Material | Steel |
| Compatible Rack Height | 45U |
| Height | 79.83" (2027.68 mm) |
| Width | 19.17" (486.92 mm) |
| Depth | 1.50" (38.10 mm) |
| Miscellaneous | |
| Compatibility | WMRK Series Racks |
| Environmentally Friendly | Yes |
| Environmental Certification | GREENGUARD |
| Environmental Compliance | Restriction of Hazardous Substances (RoHS) |
[/custom-specifications]