Shipping included*
Exclusions
Additional shipping fees may apply in rare circumstances for deliveries outside standard service areas. In most cases, this only potentially affects shipments to the Northwest Territories and Yukon, as well as certain heavy or oversized items.
Panasonic Cradle - Tablet PC (DSPAN723)
Business volume discounts
Technical guidance
Preparation & staging
QC · ON · AB · BC
Product Features
- G2
- G1
Device Supported: Tablet PC
Features: VESA Mount Compatible,Vibration Resistant
Height: 10" (254 mm)
Width: 11.40" (289.56 mm)
Depth: 4.40" (111.76 mm)
Weight (Approximate): 2.20 lb (997.90 g)
Compatibility:
Panasonic Toughbook Tablet PCs:
Country of Origin: United States
[custom-specifications]
| Specifications | |
| Manufacturer | Havis, Inc |
| Manufacturer Part Number | DS-PAN-723 |
| Manufacturer Website Address | http://www.havis.com |
| Brand Name | Havis |
| Product Name | Cradle For Panasonic TOUGHBOOK G2 Tablet |
| Product Type | Cradle |
| Technical Information | |
| Device Supported | Tablet PC |
| Features | VESA Mount Compatible,Vibration Resistant |
| Physical Characteristics | |
| Height | 10" (254 mm) |
| Width | 11.40" (289.56 mm) |
| Depth | 4.40" (111.76 mm) |
| Weight (Approximate) | 2.20 lb (997.90 g) |
| Miscellaneous | |
| Compatibility | Panasonic Toughbook Tablet PCs:
|
| Country of Origin | United States |
[/custom-specifications]
[custom-user-manual]
Available Documentation:
User-Manual
Manufacturer-Brochure
Additional-pdf1
Additional-pdf2
[/custom-user-manual]