B2B Pricing
Business volume discounts
IT Experts
Technical guidance
IT Configuration
Preparation & staging
Canada Stock
QC · ON · AB · BC
Product Features
Description
[custom-highlights][/custom-highlights]
Cable Manager Type: End Cap
Color Family: White
Product Color: White
Product Material: ABS Plastic
Height: 0.4" (11.18 mm)
Width: 0.8" (20.57 mm)
Length: 1.2" (30.48 mm)
Compatibility:
LD3
[custom-specifications]
| Specifications | |
| Manufacturer | PANDUIT CORP |
| Manufacturer Part Number | ECF3WHE |
| Manufacturer Website Address | http://www.panduit.com |
| Brand Name | Panduit |
| Product Line | Pan-Way |
| Product Name | Low Voltage Fittings |
| Packaged Quantity | 20 Pack |
| Product Type | Cable Routing |
| Product Information | |
| Cable Manager Type | End Cap |
| Physical Characteristics | |
| Color Family | White |
| Product Color | White |
| Product Material | ABS Plastic |
| Height | 0.4" (11.18 mm) |
| Width | 0.8" (20.57 mm) |
| Length | 1.2" (30.48 mm) |
| Miscellaneous | |
| Compatibility | LD3 |
[/custom-specifications]
Panduit Low Voltage End Cap White 1.2 In ABS Plastic 20 Pack Fittings Length Mm ECF3WH-E
MSRP:
$45.99
$45.99
$42.99
Save:
$3.00 (6.52%)
Out of stock