Panduit Slit Wall Corrugated Loom Tubing - Cable Sleeve - Black - 600" Length x 1.50" (38.10 mm) Diameter (CLT125F-L20)
SKU:
CLT125F-L20
UPC:
074983533053
MSRP:
$94.99
$94.99
$87.99
Save:
$7.00 (7.37%)
Warranty Information:
Covered by Manufacturer
Condition:
New
Width:
1.23
(cm)
Height:
1.23
(cm)
Depth:
1.23
(cm)
B2B Pricing
Business volume discounts
IT Experts
Technical guidance
IT Configuration
Preparation & staging
Canada Stock
QC · ON · AB · BC
Product Features
Description
[custom-highlights][/custom-highlights]
Cable Manager Type: Cable Sleeve
Product Color: Black
Product Material: Polyethylene
Length: 600"
Diameter: 1.50" (38.10 mm)
External Diameter: 1.5"
Environmentally Friendly: Yes
Environmental Compliance: Restriction of Hazardous Substances (RoHS)
[custom-specifications]
| Specifications | |
| Manufacturer | PANDUIT CORP |
| Manufacturer Part Number | CLT125F-L20 |
| Manufacturer Website Address | http://www.panduit.com |
| Brand Name | Panduit |
| Product Name | Slit Wall Corrugated Loom Tubing |
| Product Type | Cable Protection |
| Product Information | |
| Cable Manager Type | Cable Sleeve |
| Physical Characteristics | |
| Product Color | Black |
| Product Material | Polyethylene |
| Length | 600" |
| Diameter | 1.50" (38.10 mm) |
| External Diameter | 1.5" |
| Miscellaneous | |
| Environmentally Friendly | Yes |
| Environmental Compliance | Restriction of Hazardous Substances (RoHS) |
[/custom-specifications]
Panduit Slit Wall Corrugated Loom Tubing - Cable Sleeve - Black - 600" Length x 1.50" (38.10 mm) Diameter (CLT125F-L20)
MSRP:
$94.99
$94.99
$87.99
Save:
$7.00 (7.37%)
Out of stock