Panorama Antennas DMM-7-38 4G/5G MiMo Desk Mount Antenna - 698 MHz to 960 MHz, 1710 MHz to 3800 MHz - 5 dBi - Cellular Network - Jet - (DMM-7-38-2TS9)
SKU:
DMM-7-38-2TS9
UPC:
5055416023223
MSRP:
$64.99
$64.99
$60.99
Save:
$4.00 (6.15%)
Warranty Information:
Covered by Manufacturer
Condition:
New
Width:
15.10
(cm)
Height:
13.70
(cm)
Depth:
1.23
(cm)
B2B Pricing
Business volume discounts
IT Experts
Technical guidance
IT Configuration
Preparation & staging
Canada Stock
QC · ON · AB · BC
Product Features
Description
[custom-highlights][/custom-highlights]
Additional-pdf1
- DMM-7-38 4G/5G MiMo Desk Mount Antenna
- 2m Cable
Directivity: Omni-directional
Operating Frequency Range: 698 MHz to 960 MHz,1710 MHz to 3800 MHz
Antenna Gain (Isotropic): 5 dBi
Voltage Standing Wave Ratio (VSWR): < 2.5:1
Connector Type: TS9
Color Family: Black
Product Color: Jet Black
Height: 5.39" (137 mm)
Width: 5.94" (151 mm)
Form Factor: Desktop/Window
Weight (Approximate): 8.82 oz (250 g)
Application/Usage: Cellular Network
Package Contents:
- Get improved cellular network signal from further away with this antenna
- Provides ease of management and installation thanks to its omni-direction feature
- Antenna can be mounted as desktop/window
[custom-specifications]
| Specifications | |
| Manufacturer | Panorama Antennas Ltd |
| Manufacturer Part Number | DMM-7-38-2TS9 |
| Manufacturer Website Address | http://www.panorama-antennas.com |
| Brand Name | Panorama Antennas |
| Product Model | DMM-7-38 |
| Product Name | DMM-7-38 4G/5G MiMo Desk Mount Antenna |
| Product Type | Antenna |
| Technical Information | |
| Directivity | Omni-directional |
| Operating Frequency Range | 698 MHz to 960 MHz,1710 MHz to 3800 MHz |
| Antenna Gain (Isotropic) | 5 dBi |
| Voltage Standing Wave Ratio (VSWR) | < 2.5:1 |
| Interfaces/Ports | |
| Connector Type | TS9 |
| Physical Characteristics | |
| Color Family | Black |
| Product Color | Jet Black |
| Height | 5.39" (137 mm) |
| Width | 5.94" (151 mm) |
| Form Factor | Desktop/Window |
| Weight (Approximate) | 8.82 oz (250 g) |
| Miscellaneous | |
| Application/Usage | Cellular Network |
| Package Contents |
|
[/custom-specifications]
[custom-user-manual]
Available Documentation:
Additional-pdf1
[/custom-user-manual]
Panorama Antennas DMM-7-38 4G/5G MiMo Desk Mount Antenna - 698 MHz to 960 MHz, 1710 MHz to 3800 MHz - 5 dBi - Cellular Network - Jet - (DMM-7-38-2TS9)
MSRP:
$64.99
$64.99
$60.99
Save:
$4.00 (6.15%)
Out of stock