Samsung Carrying Case Samsung Galaxy Z Flip4 Smartphone - Pink - Silicone Body - 6.67" (169.30 mm) Height x 2.99" (75.90 mm) Width x (EF-PF721TPEGCA)
SKU:
EF-PF721TPEGCA
MSRP:
$42.99
$42.99
$39.99
Save:
$3.00 (6.98%)
Warranty Information:
1 Year
Condition:
New
Width:
7.59
(cm)
Height:
16.93
(cm)
Depth:
1.06
(cm)
B2B Pricing
Business volume discounts
IT Experts
Technical guidance
IT Configuration
Preparation & staging
Canada Stock
QC · ON · AB · BC
Product Features
Description
[custom-highlights][/custom-highlights]
Color Family: Pink
Product Color: Pink
Product Material: Silicone
Height: 6.67" (169.30 mm)
Width: 2.99" (75.90 mm)
Depth: 0.42" (10.60 mm)
Weight (Approximate): 1.34 oz (38 g)
Application/Usage: Smartphone
Brand Compatibility: Samsung
Phone Model Compatibility: Galaxy Z Flip4
Compatibility: Samsung - Galaxy Z Flip4
Limited Warranty: 1 Year
- Ring grip for a tighter hold
- Stylish, soft and secure
- Liven up with vibrant colors
[custom-specifications]
| Specifications | |
| Manufacturer | Samsung |
| Manufacturer Part Number | EFPF721TPEGCA |
| Manufacturer Website Address | http://www.samsung.com |
| Brand Name | Samsung |
| Product Name | Galaxy Z Flip4 Silicone Cover with Ring |
| Product Type | Carrying Case |
| Physical Characteristics | |
| Color Family | Pink |
| Product Color | Pink |
| Product Material | Silicone |
| Height | 6.67" (169.30 mm) |
| Width | 2.99" (75.90 mm) |
| Depth | 0.42" (10.60 mm) |
| Weight (Approximate) | 1.34 oz (38 g) |
| Miscellaneous | |
| Application/Usage | Smartphone |
| Brand Compatibility | Samsung |
| Phone Model Compatibility | Galaxy Z Flip4 |
| Compatibility | Samsung - Galaxy Z Flip4 |
| Warranty | |
| Limited Warranty | 1 Year |
[/custom-specifications]
Samsung Carrying Case Samsung Galaxy Z Flip4 Smartphone - Pink - Silicone Body - 6.67" (169.30 mm) Height x 2.99" (75.90 mm) Width x (EF-PF721TPEGCA)
MSRP:
$42.99
$42.99
$39.99
Save:
$3.00 (6.98%)
Out of stock