Shipping included*
Exclusions
Additional shipping fees may apply in rare circumstances for deliveries outside standard service areas. In most cases, this only potentially affects shipments to the Northwest Territories and Yukon, as well as certain heavy or oversized items.
Samsung Cradle - Tablet PC - Black (GP-TOT636TGABW)
Business volume discounts
Technical guidance
Preparation & staging
QC · ON · AB · BC
Product Features
Device Supported: Tablet PC
Color Family: Black
Product Color: Black
Height: 8.10" (205.74 mm)
Width: 10.30" (261.62 mm)
Depth: 6.70" (170.18 mm)
Weight (Approximate): 3.64 lb (1651.08 g)
Compatibility:
Samsung Galaxy Tab Active4 Pro Tablet PC
[custom-specifications]
| Specifications | |
| Manufacturer | Samsung |
| Manufacturer Part Number | GP-TOT636TGABW |
| Manufacturer Website Address | http://www.samsung.com |
| Brand Name | Samsung |
| Product Name | Cradle |
| Product Type | Cradle |
| Technical Information | |
| Device Supported | Tablet PC |
| Physical Characteristics | |
| Color Family | Black |
| Product Color | Black |
| Height | 8.10" (205.74 mm) |
| Width | 10.30" (261.62 mm) |
| Depth | 6.70" (170.18 mm) |
| Weight (Approximate) | 3.64 lb (1651.08 g) |
| Miscellaneous | |
| Compatibility | Samsung Galaxy Tab Active4 Pro Tablet PC |
[/custom-specifications]