Samsung Galaxy Tab S11 Ultra Anti-Reflecting Screen Protector Transparent - For LCD Tablet - Scratch Resistant, Dust Resistant - for (EF-UX930CTEGCA)
Business volume discounts
Technical guidance
Preparation & staging
QC · ON · AB · BC
Product Features
- Galaxy Tab S11 Ultra Anti-Reflecting Screen Protector
- Microfiber cloth
- Dust sticker
- Squeegee
- JIG
Display Type Supported: LCD
Device Supported: Tablet
Features: Anti-reflective,Bubble-free
Color Family: Clear
Product Color: Transparent
Durability: Scratch Resistant,Dust Resistant
Height: 12.7" (322.40 mm)
Width: 8.8" (222.40 mm)
Depth: 0" (0.30 mm)
Weight (Approximate): 0.88 oz (25 g)
Package Contents:
Compatibility:
Samsung - Galaxy Tab S11 Ultra
Brand Compatibility: Samsung
Cell Phone/Tablet/Smart Watch Model Compatibility: Galaxy Tab S11 Ultra
Limited Warranty: 12 Month
- Provides impeccable security from scratches, rubs and bumps
- Anti-reflective - Offers impeccable screen protection along with protection from glare
[custom-specifications]
| Specifications | |
| Manufacturer | Samsung |
| Manufacturer Part Number | EF-UX930CTEGCA |
| Manufacturer Website Address | http://www.samsung.com |
| Brand Name | Samsung |
| Product Name | Galaxy Tab S11 Ultra Anti-Reflecting Screen Protector |
| Product Type | Screen Protector |
| Technical Information | |
| Display Type Supported | LCD |
| Device Supported | Tablet |
| Features | Anti-reflective,Bubble-free |
| Physical Characteristics | |
| Color Family | Clear |
| Product Color | Transparent |
| Durability | Scratch Resistant,Dust Resistant |
| Height | 12.7" (322.40 mm) |
| Width | 8.8" (222.40 mm) |
| Depth | 0" (0.30 mm) |
| Weight (Approximate) | 0.88 oz (25 g) |
| Miscellaneous | |
| Package Contents |
|
| Compatibility | Samsung - Galaxy Tab S11 Ultra |
| Brand Compatibility | Samsung |
| Cell Phone/Tablet/Smart Watch Model Compatibility | Galaxy Tab S11 Ultra |
| Warranty | |
| Limited Warranty | 12 Month |
[/custom-specifications]