Samsung Keyboard/Cover Case (Book Fold) Samsung Galaxy Tab S10 FE+ Tablet - English Keyboard - Black - 11.86" (301.30 mm) Height x mm) (EF-DX620BBEGCA)
Business volume discounts
Technical guidance
Preparation & staging
QC · ON · AB · BC
Product Features
- Galaxy Tab S10 FE+ Book Cover Keyboard Slim - AI Key
- Reflet
Style: Book Fold
Keyboard Localization: English
Color Family: Black
Product Color: Black
Height: 11.86" (301.30 mm)
Width: 7.74" (196.70 mm)
Depth: 0.52" (13.10 mm)
Weight (Approximate): 13.90 oz (394 g)
Package Contents:
Application/Usage: Tablet
Brand Compatibility: Samsung
Tablet Model Compatibility: Galaxy Tab S10 FE+
Compatibility:
Samsung - Galaxy Tab S10 FE+,Pen
Limited Warranty: 190 Day
- Designed to be used with tablet
- Keyboard/Cover case is specifically designed to give you a high-quality, uncompromising typing ability while not sacrificing the core advantages - particularly portability and ease of use
[custom-specifications]
| Specifications | |
| Manufacturer | Samsung |
| Manufacturer Part Number | EF-DX620BBEGCA |
| Manufacturer Website Address | http://www.samsung.com |
| Brand Name | Samsung |
| Product Name | Galaxy Tab S10 FE+ Book Cover Keyboard Slim - AI Key |
| Product Type | Keyboard/Cover Case |
| Product Information | |
| Style | Book Fold |
| Keyboard Localization | English |
| Physical Characteristics | |
| Color Family | Black |
| Product Color | Black |
| Height | 11.86" (301.30 mm) |
| Width | 7.74" (196.70 mm) |
| Depth | 0.52" (13.10 mm) |
| Weight (Approximate) | 13.90 oz (394 g) |
| Miscellaneous | |
| Package Contents |
|
| Application/Usage | Tablet |
| Brand Compatibility | Samsung |
| Tablet Model Compatibility | Galaxy Tab S10 FE+ |
| Compatibility | Samsung - Galaxy Tab S10 FE+,Pen |
| Warranty | |
| Limited Warranty | 190 Day |
[/custom-specifications]
[custom-user-manual]
Available Documentation:
Additional-pdf1
[/custom-user-manual]