Samsung Smart View EF-ZS918 Carrying Case (Wallet) Samsung Galaxy S23 Ultra Smartphone - Cream - 6.59" (167.40 mm) Height x 3.28" mm) (EF-ZS918CUEGCA)
SKU:
EF-ZS918CUEGCA
UPC:
0887276744568
MSRP:
$42.99
$42.99
$39.99
Save:
$3.00 (6.98%)
Warranty Information:
Covered by Manufacturer
Condition:
New
Width:
8.32
(cm)
Height:
16.74
(cm)
Depth:
1.46
(cm)
B2B Pricing
Business volume discounts
IT Experts
Technical guidance
IT Configuration
Preparation & staging
Canada Stock
QC · ON · AB · BC
Product Features
Description
[custom-highlights][/custom-highlights]
Style: Wallet
Color Family: White
Product Color: Cream
Height: 6.59" (167.40 mm)
Width: 3.28" (83.20 mm)
Depth: 0.57" (14.60 mm)
Weight (Approximate): 2.65 oz (75 g)
Application/Usage: Smartphone
Brand Compatibility: Samsung
Phone Model Compatibility: Galaxy S23 Ultra
Compatibility:
Samsung - Galaxy S23 Ultra
Country of Origin: Vietnam
- Designed to be used with smartphone
- It is an excellent way to store or transport your significant things
[custom-specifications]
| Specifications | |
| Manufacturer | Samsung |
| Manufacturer Part Number | EFZS918CUEGCA |
| Manufacturer Website Address | http://www.samsung.com |
| Brand Name | Samsung |
| Product Line | Smart View |
| Product Model | EF-ZS918 |
| Product Name | Galaxy S23 Ultra Smart View Wallet Case |
| Product Type | Carrying Case |
| Product Information | |
| Style | Wallet |
| Physical Characteristics | |
| Color Family | White |
| Product Color | Cream |
| Height | 6.59" (167.40 mm) |
| Width | 3.28" (83.20 mm) |
| Depth | 0.57" (14.60 mm) |
| Weight (Approximate) | 2.65 oz (75 g) |
| Miscellaneous | |
| Application/Usage | Smartphone |
| Brand Compatibility | Samsung |
| Phone Model Compatibility | Galaxy S23 Ultra |
| Compatibility | Samsung - Galaxy S23 Ultra |
| Country of Origin | Vietnam |
[/custom-specifications]
Samsung Smart View EF-ZS918 Carrying Case (Wallet) Samsung Galaxy S23 Ultra Smartphone - Cream - 6.59" (167.40 mm) Height x 3.28" mm) (EF-ZS918CUEGCA)
MSRP:
$42.99
$42.99
$39.99
Save:
$3.00 (6.98%)
Out of stock