Business volume discounts
Technical guidance
Preparation & staging
QC · ON · AB · BC
Product Features
- iXpand Wireless Charger
- Power Adapter with 6 ft (1.8m) Cable
- Quick Start Guide
- Qi Compatible Phone
- Google Pixel 3 Smartphone
- iPhone 8
- iPhone 8 Plus
- Galaxy S6
- Galaxy Note 5
AC Plug: Yes
USB: Yes
Height: 3.95" (100.33 mm)
Width: 0.77" (19.56 mm)
Depth: 7.93" (201.42 mm)
Weight (Approximate): 7.09 oz (201 g)
Package Contents:
Compatibility:
Environmentally Friendly: Yes
Environmental Compliance: Restriction of Hazardous Substances (RoHS),Restriction of Hazardous Substances (RoHS) 2,Waste Electrical and Electronic Equipment Directive (WEEE),Registration, Evaluation, Authorization and Restriction of Chemicals (REACH)
Country of Origin: China
Limited Warranty: 2 Year
[custom-specifications]
| Specifications | |
| Manufacturer | Western Digital Corporation |
| Manufacturer Part Number | SDIZ90N-128G-GN4FE |
| Manufacturer Website Address | http://www.westerndigital.com |
| Brand Name | SanDisk |
| Product Line | iXpand |
| Product Name | iXpand Wireless Charger |
| Product Type | Induction Charger |
| Technical Information | |
| AC Plug | Yes |
| USB | Yes |
| Physical Characteristics | |
| Height | 3.95" (100.33 mm) |
| Width | 0.77" (19.56 mm) |
| Depth | 7.93" (201.42 mm) |
| Weight (Approximate) | 7.09 oz (201 g) |
| Miscellaneous | |
| Package Contents |
|
| Compatibility |
|
| Environmentally Friendly | Yes |
| Environmental Compliance | Restriction of Hazardous Substances (RoHS),Restriction of Hazardous Substances (RoHS) 2,Waste Electrical and Electronic Equipment Directive (WEEE),Registration, Evaluation, Authorization and Restriction of Chemicals (REACH) |
| Country of Origin | China |
| Warranty | |
| Limited Warranty | 2 Year |
[/custom-specifications]