Spracht Flex Charge 4 FC4W Induction Charger - For Smartphone, Smartwatch, Earbud, iPhone - Input connectors: USB - Fast Charging, LED (FC4W)
SKU:
FC4W
UPC:
800807350267
MSRP:
$104.49
$104.95
$61.95
Save:
$42.54 (40.53%)
Warranty Information:
Covered by Manufacturer
Condition:
New
Width:
1.23
(cm)
Height:
20.02
(cm)
Depth:
1.23
(cm)
B2B Pricing
Business volume discounts
IT Experts
Technical guidance
IT Configuration
Preparation & staging
Canada Stock
QC · ON · AB · BC
Product Features
Description
[custom-highlights][/custom-highlights]
Additional-pdf1
- Flex Charge 4 FC4W Induction Charger
- USB Cable
- Fast Charge Adapter
- User Guide
AC Plug: Yes
USB: Yes
Device Supported: Smartphone,Smartwatch,Earbud,iPhone
Product Color: White
Height: 7.88" (200.15 mm)
Weight (Approximate): 1 lb (454 g)
Features: Fast Charging,Magnetic,LED Indicator
Package Contents:
[custom-specifications]
| Specifications | |
| Manufacturer | Spracht Products |
| Manufacturer Part Number | FC4W |
| Manufacturer Website Address | http://www.spracht.com |
| Brand Name | Spracht |
| Product Line | Flex Charge 4 |
| Product Model | FC4W |
| Product Name | Flex Charge 4 FC4W Induction Charger |
| Package Type | Retail |
| Product Type | Induction Charger |
| Technical Information | |
| AC Plug | Yes |
| USB | Yes |
| Device Supported | Smartphone,Smartwatch,Earbud,iPhone |
| Physical Characteristics | |
| Product Color | White |
| Height | 7.88" (200.15 mm) |
| Weight (Approximate) | 1 lb (454 g) |
| Miscellaneous | |
| Features | Fast Charging,Magnetic,LED Indicator |
| Package Contents |
|
[/custom-specifications]
[custom-user-manual]
Available Documentation:
Additional-pdf1
[/custom-user-manual]
Spracht Flex Charge 4 FC4W Induction Charger - For Smartphone, Smartwatch, Earbud, iPhone - Input connectors: USB - Fast Charging, LED (FC4W)
MSRP:
$104.49
$104.95
$61.95
Save:
$42.54 (40.53%)
Out of stock