Targus Formfit THZ926GLZ Notebook Case - For Dell Notebook - Polycarbonate - 15" Maximum Screen Size Supported (THZ926GLZ)
SKU:
THZ926GLZ
UPC:
092636362270
MSRP:
$44.99
$44.99
$38.99
Save:
$6.00 (13.34%)
Warranty Information:
Lifetime
Condition:
New
Width:
23.50
(cm)
Height:
3.00
(cm)
Depth:
1.23
(cm)
B2B Pricing
Business volume discounts
IT Experts
Technical guidance
IT Configuration
Preparation & staging
Canada Stock
QC · ON · AB · BC
Product Features
Description
[custom-highlights][/custom-highlights]
Manufacturer-Brochure
Maximum Screen Size Supported: 15"
Product Material: Polycarbonate
Height: 1.18" (29.97 mm)
Width: 9.25" (234.95 mm)
Weight (Approximate): 12.64 oz (358.34 g)
Application/Usage: Notebook
Brand Compatibility: Dell
Compatibility: Dell - Latitude 5530, Precision 3570
Country of Origin: China
Limited Warranty: Lifetime
- The case guards both the screen and body of your device and keeps its looks and functions intact.
- Designed to be used with notebook
[custom-specifications]
| Specifications | |
| Manufacturer | Targus Group International |
| Manufacturer Part Number | THZ926GLZ |
| Manufacturer Website Address | http://www.targus.com |
| Brand Name | Targus |
| Product Line | FormFit |
| Product Model | THZ926GLZ |
| Product Name | Formfit THZ926GLZ Notebook Case |
| Product Type | Case |
| Product Information | |
| Maximum Screen Size Supported | 15" |
| Physical Characteristics | |
| Product Material | Polycarbonate |
| Height | 1.18" (29.97 mm) |
| Width | 9.25" (234.95 mm) |
| Weight (Approximate) | 12.64 oz (358.34 g) |
| Miscellaneous | |
| Application/Usage | Notebook |
| Brand Compatibility | Dell |
| Compatibility | Dell - Latitude 5530, Precision 3570 |
| Country of Origin | China |
| Warranty | |
| Limited Warranty | Lifetime |
[/custom-specifications]
[custom-user-manual]
Available Documentation:
Manufacturer-Brochure
[/custom-user-manual]
Targus Formfit THZ926GLZ Notebook Case - For Dell Notebook - Polycarbonate - 15" Maximum Screen Size Supported (THZ926GLZ)
MSRP:
$44.99
$44.99
$38.99
Save:
$6.00 (13.34%)
Out of stock