Targus HyperJuice Next Qi2 4-in-1 Magnetic Charging Stand - For Smartwatch, Wireless Earphone, Android Device, Qi2-enabled Device, - - (HJ3004WHGL)
SKU:
HJ3004WHGL
UPC:
817110017374
MSRP:
$219.99
$219.99
$175.99
Save:
$44.00 (20.00%)
Warranty Information:
2 Year
Condition:
New
Width:
9.91
(cm)
Height:
20.07
(cm)
Depth:
15.49
(cm)
B2B Pricing
Business volume discounts
IT Experts
Technical guidance
IT Configuration
Preparation & staging
Canada Stock
QC · ON · AB · BC
Product Features
Description
[custom-highlights][/custom-highlights]
- Apple iPhone 12 and Later
- Apple Watch
- Apple AirPods
- Samsung Galaxy S22, S23, S24, and S25 when using a compatible magnetic case
USB: Yes
Device Supported: Smartwatch,Wireless Earphone,Android Device,Qi2-enabled Device,Smartphone
Qi Certified: Yes
Maximum Output Power: 15 W
Product Color: White
Height: 7.90" (200.66 mm)
Width: 3.90" (99.06 mm)
Depth: 6.10" (154.94 mm)
Weight (Approximate): 1.42 lb (644.10 g)
Features: Foldable,Compact,Portable
Compatibility:
Limited Warranty: 2 Year
[custom-specifications]
| Specifications | |
| Manufacturer | Targus Group International |
| Manufacturer Part Number | HJ3004WHGL |
| Manufacturer Website Address | http://www.targus.com |
| Brand Name | Targus |
| Product Line | HyperJuice |
| Product Model | HJ3004WHGL |
| Product Name | HyperJuice Next Qi2 4-in-1 Magnetic Charging Stand |
| Product Type | Induction Charger |
| Technical Information | |
| USB | Yes |
| Device Supported | Smartwatch,Wireless Earphone,Android Device,Qi2-enabled Device,Smartphone |
| Qi Certified | Yes |
| Power Description | |
| Maximum Output Power | 15 W |
| Physical Characteristics | |
| Product Color | White |
| Height | 7.90" (200.66 mm) |
| Width | 3.90" (99.06 mm) |
| Depth | 6.10" (154.94 mm) |
| Weight (Approximate) | 1.42 lb (644.10 g) |
| Miscellaneous | |
| Features | Foldable,Compact,Portable |
| Compatibility | |
| Warranty | |
| Limited Warranty | 2 Year |
[/custom-specifications]
Targus HyperJuice Next Qi2 4-in-1 Magnetic Charging Stand - For Smartwatch, Wireless Earphone, Android Device, Qi2-enabled Device, - - (HJ3004WHGL)
MSRP:
$219.99
$219.99
$175.99
Save:
$44.00 (20.00%)
Out of stock