Business volume discounts
Technical guidance
Preparation & staging
QC · ON · AB · BC
Product Features
Display Type Supported: LCD
Display Size Supported: 15" (381 mm)
Device Supported: MacBook Air,Notebook
Aspect Ratio: 16:10
Anti-glare: Yes
Widescreen: Yes
Touch Compatibility: Yes
Screen Attachment: Magnetic
Blue Light Reduction: Yes
Anti-microbial: Yes
Features: Magnetic Attachment,Easy to Apply/Remove,Anti-reflective,2-way Privacy,Blue Light Protection
Durability: Fingerprint Proof,Glare Resistant
Height: 8.8" (223 mm)
Width: 13.5" (343 mm)
Depth: 0" (0.50 mm)
Weight (Approximate): 3.53 oz (100 g)
Compatibility:
Apple - MacBook Air (2023) M2
Brand Compatibility: Apple
Country of Origin: Taiwan
Limited Warranty: 1 Year
- With its state of the art clean-edge design, this privacy protector keeps grime from gathering on the edges
- Features perfect compatibility with 15" (381 mm)
- Widescreen - Offers a fabulous seeing experience with whiter whites and blacker blacks
- Perfect to fit 16:10 widescreen MacBook Air with a visible screen size of 15" (381 mm)
[custom-specifications]
| Specifications | |
| Manufacturer | Targus Group International |
| Manufacturer Part Number | ASM15MBAGL |
| Manufacturer Website Address | http://www.targus.com |
| Brand Name | Targus |
| Product Line | 4Vu |
| Product Model | ASM15MBAGL |
| Product Name | Magnetic Privacy Screen for Apple MacBook Air 15-inch (2023) |
| Product Type | Privacy Screen Protector |
| Technical Information | |
| Display Type Supported | LCD |
| Display Size Supported | 15" (381 mm) |
| Device Supported | MacBook Air,Notebook |
| Aspect Ratio | 16:10 |
| Anti-glare | Yes |
| Widescreen | Yes |
| Touch Compatibility | Yes |
| Screen Attachment | Magnetic |
| Blue Light Reduction | Yes |
| Anti-microbial | Yes |
| Features | Magnetic Attachment,Easy to Apply/Remove,Anti-reflective,2-way Privacy,Blue Light Protection |
| Physical Characteristics | |
| Durability | Fingerprint Proof,Glare Resistant |
| Height | 8.8" (223 mm) |
| Width | 13.5" (343 mm) |
| Depth | 0" (0.50 mm) |
| Weight (Approximate) | 3.53 oz (100 g) |
| Miscellaneous | |
| Compatibility | Apple - MacBook Air (2023) M2 |
| Brand Compatibility | Apple |
| Country of Origin | Taiwan |
| Warranty | |
| Limited Warranty | 1 Year |
[/custom-specifications]