Shipping included*
Exclusions
Additional shipping fees may apply in rare circumstances for deliveries outside standard service areas. In most cases, this only potentially affects shipments to the Northwest Territories and Yukon, as well as certain heavy or oversized items.
Yealink MSpeaker II Bluetooth Sound Bar Speaker - 10 W RMS - Black - Wall Mountable - 100 Hz to 20 kHz (1306029)
Business volume discounts
Technical guidance
Preparation & staging
QC · ON · AB · BC
Product Features
- Video Conferencing System
- UVC Series Cameras
Minimum Frequency Response: 100 Hz
Maximum Frequency Response: 20 kHz
Features: Microphone,Crystal Clear Clarity
RMS Output Power: 10 W
Wireless Speaker(s): Yes
Ethernet: Yes
Bluetooth: Yes
Network (RJ-45): Yes
Power Source: PoE,DC
Color Family: Black
Product Color: Black
Mount Type: Wall Mountable
Height: 3.39" (86 mm)
Width: 19.69" (500 mm)
Depth: 2.36" (60 mm)
Application/Usage: Meeting Room
Compatibility:
- Appreciate the flexibility of wireless sound whether next to the MSpeaker II or across the room
- Wirelessly stream audio from any smartphone or tablet with Bluetooth and appreciate the fantastic sound
[custom-specifications]
| Specifications | |
| Manufacturer | Yealink Network Technology Co., Ltd |
| Manufacturer Part Number | 1306029 |
| Manufacturer Website Address | http://www.yealink.com |
| Brand Name | Yealink |
| Product Model | MSpeaker II |
| Product Name | Video Conferencing Soundbar |
| Product Type | Sound Bar Speaker |
| Technical Information | |
| Minimum Frequency Response | 100 Hz |
| Maximum Frequency Response | 20 kHz |
| Features | Microphone,Crystal Clear Clarity |
| Audio | |
| RMS Output Power | 10 W |
| Wireless Speaker(s) | Yes |
| Network & Communication | |
| Ethernet | Yes |
| Bluetooth | Yes |
| Interfaces/Ports | |
| Network (RJ-45) | Yes |
| Power Description | |
| Power Source | PoE,DC |
| Physical Characteristics | |
| Color Family | Black |
| Product Color | Black |
| Mount Type | Wall Mountable |
| Height | 3.39" (86 mm) |
| Width | 19.69" (500 mm) |
| Depth | 2.36" (60 mm) |
| Miscellaneous | |
| Application/Usage | Meeting Room |
| Compatibility |
|
[/custom-specifications]
[custom-user-manual]
Available Documentation:
Manufacturer-Brochure
[/custom-user-manual]