Business volume discounts
Technical guidance
Preparation & staging
QC · ON · AB · BC
Product Features
- KB-Pro Keys with Trackpad-Apple-iPad 10.2 Pro-FG-Charcoal
- Case
Style: Portfolio
Maximum Screen Size Supported: 10.2" (259.08 mm)
Qi Wireless Ready: Yes
Product Color: Black,Charcoal
Product Material: Polycarbonate
Durability: Drop Resistant
Height: 10.11" (256.79 mm)
Width: 7.76" (197.10 mm)
Depth: 0.96" (24.38 mm)
Package Contents:
Application/Usage: Tablet,Apple Pencil,Stylus
Brand Compatibility: Apple
Tablet Model Compatibility: iPad (7th Generation),iPad (8th Generation),iPad (9th Generation),iPad Pro
Compatibility: Apple - iPad (7th Generation) (2019), iPad (8th Generation) (2020), iPad (9th Generation) (2021), iPad Pro, Pencil
Country of Origin: China
Limited Warranty: 1 Year
- Perfect to be used with tablet
- Fits gadget up to 10.2" (259.08 mm) size
[custom-specifications]
| Specifications | |
| Manufacturer | ZAGG, Inc |
| Manufacturer Part Number | 103407640 |
| Manufacturer Website Address | http://www.zagg.com |
| Brand Name | ZAGG |
| Product Line | Pro Keys |
| Product Name | KB-Pro Keys with Trackpad-Apple-iPad 10.2 Pro-FG-Charcoal |
| Product Type | Keyboard/Cover Case |
| Product Information | |
| Style | Portfolio |
| Maximum Screen Size Supported | 10.2" (259.08 mm) |
| Qi Wireless Ready | Yes |
| Physical Characteristics | |
| Product Color | Black,Charcoal |
| Product Material | Polycarbonate |
| Durability | Drop Resistant |
| Height | 10.11" (256.79 mm) |
| Width | 7.76" (197.10 mm) |
| Depth | 0.96" (24.38 mm) |
| Miscellaneous | |
| Package Contents |
|
| Application/Usage | Tablet,Apple Pencil,Stylus |
| Brand Compatibility | Apple |
| Tablet Model Compatibility | iPad (7th Generation),iPad (8th Generation),iPad (9th Generation),iPad Pro |
| Compatibility | Apple - iPad (7th Generation) (2019), iPad (8th Generation) (2020), iPad (9th Generation) (2021), iPad Pro, Pencil |
| Country of Origin | China |
| Warranty | |
| Limited Warranty | 1 Year |
[/custom-specifications]