Zebra Label Paper 1.2 x 0.85in Direct Thermal Zebra Z-Select 4000D 1 in core - 1.2" Width x 0.85" Length - 2710/Roll - 1" Core - 6 / - (10010037)
SKU:
10010037
UPC:
9999999999999
MSRP:
$100.36
$100.95
$71.95
Save:
$28.41 (28.14%)
Warranty Information:
Covered by Manufacturer
Condition:
New
Width:
1.23
(cm)
Height:
1.23
(cm)
Depth:
1.23
(cm)
B2B Pricing
Business volume discounts
IT Experts
Technical guidance
IT Configuration
Preparation & staging
Canada Stock
QC · ON · AB · BC
Product Features
Description
[custom-highlights][/custom-highlights]
- 2746
- 2746e
- DA402
- LP2722
- LP2824
- LP2824-Z
- LP2844
- LP2844-Z
- R2844-Z
- R402
- T402
- TLP2722
- TLP2824
- TLP2824-Z
- TLP2844
- TLP2844-Z
- TLP3742
- TLP3842
- TLP3844-Z
- LP 2824Plus
- TLP 2824Plus
Label Width: 1 1/5" (30.48 mm)
Label Length: 27/32" (21.59 mm)
Number of Labels per Roll: 2710
Core Diameter: 1" (25.40 mm)
Adhesive Type: Permanent
Print Technology: Direct Thermal
Features: Perforated
Product Color: White
Product Material: Paper,Acrylic
Compatibility:
Zebra Printer(s):
Country of Origin: United States
- Can be used for a wide range of labeling purposes
- Permanent adhesion is ideal to stand up for frequent use
- Good for rapid removal from sheet
[custom-specifications]
| Specifications | |
| Manufacturer | Zebra Technologies Corporation |
| Manufacturer Part Number | 10010037 |
| Manufacturer Website Address | http://www.zebra.com |
| Brand Name | Zebra |
| Product Line | Z-Select |
| Product Series | 4000D |
| Product Name | Z-Select 4000D Thermal Label |
| Packaged Quantity | 6 / Roll |
| Product Type | Multipurpose Label |
| Product Information | |
| Label Width | 1 1/5" (30.48 mm) |
| Label Length | 27/32" (21.59 mm) |
| Number of Labels per Roll | 2710 |
| Core Diameter | 1" (25.40 mm) |
| Adhesive Type | Permanent |
| Print Technology | Direct Thermal |
| Features | Perforated |
| Physical Characteristics | |
| Product Color | White |
| Product Material | Paper,Acrylic |
| Miscellaneous | |
| Compatibility | Zebra Printer(s):
|
| Country of Origin | United States |
[/custom-specifications]
Zebra Label Paper 1.2 x 0.85in Direct Thermal Zebra Z-Select 4000D 1 in core - 1.2" Width x 0.85" Length - 2710/Roll - 1" Core - 6 / - (10010037)
MSRP:
$100.36
$100.95
$71.95
Save:
$28.41 (28.14%)
Out of stock