Zebra Label Paper 2 x 2in Direct Thermal Zebra Z-Perform 1000D 0.75 in core - 2" Width x 2" Length - 36 / Carton - 185/Roll - 0.75" - (LD-R7AO5B)
SKU:
LD-R7AO5B
MSRP:
$216.99
$216.99
$152.99
Save:
$64.00 (29.49%)
Warranty Information:
Covered by Manufacturer
Condition:
New
Width:
1.23
(cm)
Height:
1.23
(cm)
Depth:
1.23
(cm)
B2B Pricing
Business volume discounts
IT Experts
Technical guidance
IT Configuration
Preparation & staging
Canada Stock
QC · ON · AB · BC
Product Features
Description
[custom-highlights][/custom-highlights]
- QL220
- QL220 Plus
- QL320
- QL320 Plus
- QL420
- QL420 Plus
- RW 220
- RW 420
- RW420 Print Station
- P4T
Label Width: 2" (50.80 mm)
Label Length: 2" (50.80 mm)
Number of Labels per Roll: 185
Core Diameter: 3/4" (19.05 mm)
Adhesive Type: Permanent
Shape: Square
Print Technology: Direct Thermal
Product Color: White
Product Material: Paper,Acrylic
Compatibility:
Zebra Printer(s):
Country of Origin: United States
- Can be used for a wide range of labeling purposes
- Label works with direct thermal printer
- Designed to provide excellent adhesive solution for your applications
[custom-specifications]
| Specifications | |
| Manufacturer | Zebra Technologies Corporation |
| Manufacturer Part Number | LD-R7AO5B |
| Manufacturer Website Address | http://www.zebra.com |
| Brand Name | Zebra |
| Product Line | Z-Perform |
| Product Series | 1000D |
| Product Name | Z-Perform 1000D Thermal Label |
| Packaged Quantity | 36 / Roll |
| Product Type | Multipurpose Label |
| Product Information | |
| Label Width | 2" (50.80 mm) |
| Label Length | 2" (50.80 mm) |
| Number of Labels per Roll | 185 |
| Core Diameter | 3/4" (19.05 mm) |
| Adhesive Type | Permanent |
| Shape | Square |
| Print Technology | Direct Thermal |
| Physical Characteristics | |
| Product Color | White |
| Product Material | Paper,Acrylic |
| Miscellaneous | |
| Compatibility | Zebra Printer(s):
|
| Country of Origin | United States |
[/custom-specifications]
Zebra Label Paper 2 x 2in Direct Thermal Zebra Z-Perform 1000D 0.75 in core - 2" Width x 2" Length - 36 / Carton - 185/Roll - 0.75" - (LD-R7AO5B)
MSRP:
$216.99
$216.99
$152.99
Save:
$64.00 (29.49%)
Out of stock