Zebra Z-Perform 1500T - 4" (101.60 mm) Width x 6" (152.40 mm) Length - Rectangle - Thermal Transfer - 2750 / Roll - 2 Roll (10026038)
SKU:
10026038
MSRP:
$142.72
$142.72
$102.99
Save:
$39.73 (27.84%)
Warranty Information:
Covered by Manufacturer
Condition:
New
Width:
1.23
(cm)
Height:
1.23
(cm)
Depth:
1.23
(cm)
B2B Pricing
Business volume discounts
IT Experts
Technical guidance
IT Configuration
Preparation & staging
Canada Stock
QC · ON · AB · BC
Product Features
Description
[custom-highlights][/custom-highlights]
Label Width: 4" (101.60 mm)
Label Length: 6" (152.40 mm)
Number of Labels per Roll: 2750
Core Diameter: 3" (76.20 mm)
Shape: Rectangle
Print Technology: Thermal Transfer
Finishing: Smooth
Country of Origin: United States
- Superb for labeling needs
- Label works with thermal transfer printer
[custom-specifications]
| Specifications | |
| Manufacturer | Zebra Technologies Corporation |
| Manufacturer Part Number | 10026038 |
| Manufacturer Website Address | http://www.zebra.com |
| Brand Name | Zebra |
| Product Line | Z-Perform |
| Product Series | 1500T |
| Product Name | Z-Perform 1500T |
| Packaged Quantity | 2 Roll |
| Product Type | Multipurpose Label |
| Product Information | |
| Label Width | 4" (101.60 mm) |
| Label Length | 6" (152.40 mm) |
| Number of Labels per Roll | 2750 |
| Core Diameter | 3" (76.20 mm) |
| Shape | Rectangle |
| Print Technology | Thermal Transfer |
| Finishing | Smooth |
| Miscellaneous | |
| Country of Origin | United States |
[/custom-specifications]
Zebra Z-Perform 1500T - 4" (101.60 mm) Width x 6" (152.40 mm) Length - Rectangle - Thermal Transfer - 2750 / Roll - 2 Roll (10026038)
MSRP:
$142.72
$142.72
$102.99
Save:
$39.73 (27.84%)
Out of stock