Shipping included*
Exclusions
Additional shipping fees may apply in rare circumstances for deliveries outside standard service areas. In most cases, this only potentially affects shipments to the Northwest Territories and Yukon, as well as certain heavy or oversized items.
Panduit HD Flex Patch Panel Slack Plate w/Rear 1RU, Black - Patch Panel Trunk Slack Plate - Black - 1U Rack Height - Steel - 1 Pack (FLEX-PLATE1UPR)
Business volume discounts
Technical guidance
Preparation & staging
QC · ON · AB · BC
Product Features
- HD Flex Patch Panel Trunk Slack Plate
- Rear Cover
Cable Manager Type: Patch Panel Trunk Slack Plate
Color Family: Black
Product Color: Black
Product Material: Steel
Rack Height: 1U
Height: 1.3" (32 mm)
Width: 17.6" (446.79 mm)
Depth: 8.9" (225.55 mm)
Package Contents:
Environmentally Friendly: Yes
Environmental Compliance: Restriction of Hazardous Substances (RoHS)
[custom-specifications]
| Specifications | |
| Manufacturer | PANDUIT CORP |
| Manufacturer Part Number | FLEX-PLATE1UPR |
| Manufacturer Website Address | http://www.panduit.com |
| Brand Name | Panduit |
| Product Line | HD Flex |
| Product Name | HD Flex Patch Panel Slack Plate w/Rear 1RU, Black |
| Packaged Quantity | 1 Pack |
| Product Type | Cable Organizer |
| Product Information | |
| Cable Manager Type | Patch Panel Trunk Slack Plate |
| Physical Characteristics | |
| Color Family | Black |
| Product Color | Black |
| Product Material | Steel |
| Rack Height | 1U |
| Height | 1.3" (32 mm) |
| Width | 17.6" (446.79 mm) |
| Depth | 8.9" (225.55 mm) |
| Miscellaneous | |
| Package Contents |
|
| Environmentally Friendly | Yes |
| Environmental Compliance | Restriction of Hazardous Substances (RoHS) |
[/custom-specifications]
[custom-user-manual]
Available Documentation:
Additional-pdf1
[/custom-user-manual]