Panorama Antennas Cellular, WIFi & GPS/GNSS Telematics Antenna - 698 MHz to 960 MHz, 1562 MHz to 1612 MHz, 1710 MHz to 2700 MHz, 2400 (GPSCO-7-27-24-58)
SKU:
GPSCO-7-27-24-58
UPC:
5019738317774
MSRP:
$105.99
$105.99
$98.99
Save:
$7.00 (6.60%)
Warranty Information:
Covered by Manufacturer
Condition:
New
Width:
13.11
(cm)
Height:
1.52
(cm)
Depth:
8.46
(cm)
B2B Pricing
Business volume discounts
IT Experts
Technical guidance
IT Configuration
Preparation & staging
Canada Stock
QC · ON · AB · BC
Product Features
Description
[custom-highlights][/custom-highlights]
- Cellular, WIFi & GPS/GNSS Telematics Antenna
- Acrylic Adhesive Pad
Directivity: Omni-directional
Operating Frequency Range: 698 MHz to 960 MHz,1562 MHz to 1612 MHz,1710 MHz to 2700 MHz,2400 MHz,4900 MHz to 6000 MHz
Antenna Gain (Isotropic): 7 dBi
Connector Type: SMA
Product Color: Black
Height: 0.60" (15.24 mm)
Width: 5.16" (131.06 mm)
Depth: 3.33" (84.58 mm)
Application/Usage: Cellular Network,Wireless Data Network,GPS,Vehicle
Package Contents:
- Provides connectivity to your cellular network, making it perfect for usage
- Receive signals from multiple directions with this omnidirectional antenna
[custom-specifications]
| Specifications | |
| Manufacturer | Panorama Antennas Ltd |
| Manufacturer Part Number | GPSCO-7-27-24-58 |
| Manufacturer Website Address | http://www.panorama-antennas.com |
| Brand Name | Panorama Antennas |
| Product Name | Cellular, WIFi & GPS/GNSS Telematics Antenna |
| Product Type | Antenna |
| Technical Information | |
| Directivity | Omni-directional |
| Operating Frequency Range | 698 MHz to 960 MHz,1562 MHz to 1612 MHz,1710 MHz to 2700 MHz,2400 MHz,4900 MHz to 6000 MHz |
| Antenna Gain (Isotropic) | 7 dBi |
| Interfaces/Ports | |
| Connector Type | SMA |
| Physical Characteristics | |
| Product Color | Black |
| Height | 0.60" (15.24 mm) |
| Width | 5.16" (131.06 mm) |
| Depth | 3.33" (84.58 mm) |
| Miscellaneous | |
| Application/Usage | Cellular Network,Wireless Data Network,GPS,Vehicle |
| Package Contents |
|
[/custom-specifications]
Panorama Antennas Cellular, WIFi & GPS/GNSS Telematics Antenna - 698 MHz to 960 MHz, 1562 MHz to 1612 MHz, 1710 MHz to 2700 MHz, 2400 (GPSCO-7-27-24-58)
MSRP:
$105.99
$105.99
$98.99
Save:
$7.00 (6.60%)
Out of stock